آخرین مطالب

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نگاه مرکز نشین‌ها به لرستان اصلاح شود اجتماعی

نگاه مرکز نشین‌ها به لرستان اصلاح شود

  بزرگنمایی:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با انتقاد از کندی و تاخیر در اجرای برخی مصوبات سفر دولت به استان از جمله راه‌آهن و سد «معشوره»، تاکید کرد: نگاه مرکز نشین‌ها به لرستان اصلاح شود.

به گزارش گریت نیوز و به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با بیان اینکه هدایت شدگان آن کسانی هستند که ایمان آوردند و دل‌هایشان به یاد خدا آرام می‌گیرد اظهار داشت: تنها با یاد خدا دل‌ها آرام می‌شود.

ضرورت فعال شدن مساجد

وی بیان داشت: یاد نعمت‌های خدا سبب می‌شود که انسان شاکر باشد، یاد الطافی که خدا به بندگانش دارد سبب محبت انسان می‌شود، انسان محبت خدا در دلش جایگزین می‌شود و یاد قهر و خشم و غضب خدا سبب خوف انسان می‌شود، یاد عظمت و بزرگی خدا سبب تواضع و فروتنی می‌شود، خدا نهان و آشکار ما را می‌داند و این امر سبب حیا و پاکدامنی انسان می‌شود، یاد عفو و کرم خداوند سبب امیدواری به درگاه خدا می‌شود، یاد عدل خداوند سبب پرهیزگاری انسان می‌شود، یاد قدرت خداوند سبب می‌شود که انسان توکلش به خدا باشد، اینها با تقوا ممکن است، خودم و همه شما نمازگزاران را به رعایت حدود الهی فرا می‌خوانم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)، شهادت سید اسد الله لاجوردی توسط منافقین، شهادت سید علی اندرزگو توسط رژیم پهلوی عنوان کرد: 31 مرداد روز جهانی مسجد است، مساجد از صدر اسلام مراکزی برای عبادت، آموزش و گسترش معارف اسلامی بوده اند، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ظرفیت مساجد توجه بیشتری شد، اما مساجد همچنان از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستند و باید مجموعه امام جماعت مسجد، پایگاه بسیج، هیئت امنا، کانون‌های قرآنی و فرهنگی و هنری باید از تمام ظرفیت مساجد استفاده کنند تا مساجد به جایگاه اصلی خودشان برگردند.

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: مساجد فعال سبب می‌شود که جامعه ما سالم بماند، مردم مساجد را پر کنید، مساجد را خانوادگی پر کنید تا مسجد به تراز لازم نائل شود.

گروههای سیاسی انزجار خود را از فتنه گران اعلام کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هر چه زمان می‌گذرد شهید و شهادت کهنه نمی‌شود، پر نور تر می‌شود، به خصوص اگر شهیدان، شهدایی باشند که در مرزهایی دورتر به شهادت رسیده اند گفت: اگر فداکاری‌های شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید حسین همدانی، شهید حججی، شهدای لرستانی مدافع حرم و دیگر شهدای مدافع حرم نبود امروز برخی از کشورها با حمایت آمریکای جنایت کار در اختیار سرسپردگان آنها بود و الان در داخل کشور با آنها می‌جنگیدیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: این امنیت در سایه فداکاری چنین انسان‌هایی به دست آمده است، فتنه گری که در سال 88 حاضر شد برای رسیدن به قدرت که حق او هم نبود، خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد کند، دور از انتظار نیست که سخنان سخیف و زشتی را بر زبان جاری کند و سبب خوشحالی دشمنان ایران و اسلام شود، مهم این است که وقت آن رسیده که جناح‌ها و گروههای سیاسی که خود را پیرو امام راحل و مقام معظم رهبری می‌دانند با وجود اختلافات سلیقه‌هایی که دارند در فضای مجازی و حقیقی و بدون هیچ گونه توجیه گیری، انزجار خود را از هتاکی این فتنه گر و دیگر فتنه گران با قلم و زبان و صدای بلند اعلام کنند.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: آیا هنوز خواصی هستند که درونشان متمایل به چنین فتنه گر و فتنه گرانی است که خوشحالی دشمنان را فراهم می‌کنند؟ اگر چنین خواصی وجود دارند باید به حالشان افسوس و تأسف خورد، زیرا چنین خواصی خود در خطر چنین سرانجامی هستند.

نگاه مرکز نشین‌ها به لرستان اصلاح شود

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دولت مردمی، انقلابی و تحول گرا الزاماتی دارد و با حرف و سخن خالی نمی‌توان دولتی را مردمی، انقلابی و تحول گرا نامید گفت: یکی از این الزامات رویکردهای انقلابی در حرکت مجموعه دولت از وزیران و معاون وزیران و… است، ما این رویکرد را در رئیس جمهور عالم، خدمت گذار و خستگی ناپذیر مشاهده می‌کنیم، در سفر رئیس جمهور به استان مصوباتی برای لرستان تصویب شد، برخی از آنها به کندی و با تأخیر پیش می‌رود، حتی شنیدم که در برخی از مصوبات مانند اتصال راه آهن سراسری دورود - خرم آبا تشکیک و تردید شده است، در حالی که کلام رئیس جمهور ضبط شده و ایشان اعلام کردند که صدای بوق قطار باید در خرم آباد سال‌ها پیش شنیده می‌شد، ولی بعضی مرکز نشینان تردید کرده اند و گفته اند که این جز مصوبات سفر نیست، البته این خبر خوش را هم بدهم با پیگیری که از استان صورت گرفت، نامه نگاری‌های متعددی انجام گرفت جز مصوبات سفر قرار گرفت، هیچ جای نگرانی در این جهت نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: اما می‌خواهم به مرکز نشین هایی که چنین دیدگاهی به توسعه لرستان دارند بگویم که رئیس جمهور سفرهای اولش به همه استان‌ها تمام شده، سفرهای دومش به استان‌ها آغاز خواهد شد و ایشان با همراهانش در سفر دوم به لرستان خواهند آمد، در چنین روزی هزاران نفر از مردم این استان نگاه کند و تأخیری برخی از مرکز نشین ها را به اطلاع رئیس جمهور خواهند رساند، در چنین روزی چه جوابی شما به مردم خواهید داد؟ در چنین روزی در شورای اداری اگر این خدمت گذار فرصت سخن گفتن پیدا کنم، چه جوابی خواهید داد؟ پس نگاهتان را به استان اصلاح کنید، در عملیاتی کردن سد «معشوره» و راه آهن سراسری به استان تسریع کنید، زمین‌های آبی استان 23 یا 24 درصد است در حالی که متوسط کشور 46 درصد است، این فاصله‌ها را جبران کنید، تکمیل سدهای در دست احداث و مطالعه مورد توجه قرار بگیرد، زمین‌های آبی استان باید حد استاندارد کشور برسد.

مسئولان به تعهدات خود به مردم لرستان عمل کنند

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: وزارت تعاون در سفر رئیس جمهور به لرستان قول داد که در این استان 40 تا 60 هزار شغل پایدار در استان ایجاد کند، اینها مطالبی است که مرکز نشین ها در سفر دوم رئیس جمهور به لرستان باید خود را آماده پاسخگویی کنند، باید ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی در لرستان رقم بخورد، باید تحول همراه با جهش در این استان رقم بخورد، همه مسئولان استانی تا رسیدن به چنین وضعیتی با هم متحد هستند، به کسانی که مکتوب و شفاهی به این مردم تعهداتی داده اند در درون و بیرون از این استان به تعهدات خودشان عمل کنند.

وی همچنین با اشاره به مناسبت‌های کودتای 28 مرداد، اشغال ایران توسط متفقین در جریان جنگ جهانی و… گفت: پیروزی انقلاب اسلامی سربلندی این کشور را رقم زد و امروز ایران اسلامی در اوج و اقتدار کامل است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: اگر روزی حاکمان ذلیل در این کشور حکومت می‌کردند امروز هر اتفاقی در منطقه بخواهد رخ دهد باید ایران اسلامی در آن نقش ایفا کند


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

مجوز بهره‌برداری شبکه رادیویی شرکت برق لرستان صادر شد

442 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مدارس لرستان جذب شد

توزیع هزار لیتر سوخت فسیلی بین عشایر بروجرد

فاز نخست شهربازی "کیو" خرم‌آباد افتتاح شد

شاهد دخالت نمایندگان در انتصابات لرستان هستیم

لرستان با کمبود 30 هزار تن سردخانه مواجه است

جامعه کارگری لرستان از توقف چرخه تولید کشور جلوگیری کرده‌اند

وجود 30 درصد تنوع زیستی کشور در لرستان

کارنامه یک‌ساله دولت در استان قابل دفاع است

54 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال امسال در لرستان جذب شد

دستگیری 120 نفر در جریان اغتشاشات اخیر در لرستان

نیروی انتظامی حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است

آتش‌نشانی خرم‌آباد با کمبود امکانات مواجه است

سهم لرستان از اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها 181 هزار هکتار افزایش یافت

مجوز احداث54 اقامتگاه بوم گردی در لرستان صادر شد

پیکر شهید مدافع امنیت در خرم آباد تشییع و خاکسپاری شد

اغتشاشگران ماهیت حقیقی خود را نشان دادند

بیمه سلامت لرستان 90 درصد هزینه درمانی زوج های نابارور را تامین می‌کند

زیرساخت تولید یکهزار تن ماهی خاویاری در لرستان ایجاد شد

بیش از سه هزار و 137 میلیارد تومان مطالبات گندم‌کاران لرستانی تسویه شد

شهادت یکی از مدافعان امنیت لرستانی در اغتشاشات اخیر

آبرسانی به 126 روستای شهرستان سلسله

رونمایی از تمثال 6 شهید دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی لرستان

سطح گلخانه‌های لرستان به 350 هکتار افزایش می‌یابد

ثبت 20 موقوفه جدید در لرستان

برداشت بیش از 72 هزار انواع میوه در بروجرد

45 مدرسه سنگی در لرستان وجود دارد

شمار مبتلایان به کرونا در لرستان به226 هزار و 366 نفر رسید

توقیف تریلر حامل روغن موتور قاچاق در لرستان

17 هزار روستایی لرستان از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند

هفت هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی لرستان مشغول تحصیل هستند

وضعیت کرونایی شهرهای لرستان

ایثارگران نماد مقاومت کشور هستند

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی لرستان منصوب شد

قرعه‌کشی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در لرستان انجام شد

آموزش‌وپرورش و دانشگاه دو نهاد مهم و انسان‌ساز هستند

مردم از اتفاقات اخیر ناراحت هستند/ امر به معروف و نهی از منکر نباید کنار گذاشته شود

امروز اجتماع هیئت‌های مذهبی در لرستان برگزار می‌شود

حادثه رانندگی در الیگودرز یک فوتی برجا گذاشت

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به پرونده اغتشاشگران در لرستان

سنجش یادگیری بیش از 27 هزار دانش آموز کلاس اولی در لرستان

کشاورزان کشت پاییزه را در دستور کار قرار دهند

مردم ایران در مقابل فتنه‌گران ایستادگی می‌کنند

ثبت پنجمین روز متوالی بدون فوتی کرونا در لرستان

چهار هزار و557 مدرسه میزبان دانش‌آموزان در لرستان است

گلزار شهدای خرم‌آباد عطرافشانی و غبارروبی شد

مردم اجازه دست‌درازی دشمن به کشور را نخواهند داد

راهپیمایی مردم لرستان در محکومیت هنجارشکنی های اخیر

جان باختن 7 لرستانی در حوادث ناشی از کار در سال جاری

شهردار کوهدشت عزل شد