مدیرکل اقتصادی استانداری لرستان:
کارنامه یک‌ساله دولت در استان قابل دفاع است
جمعه 8 مهر 1401 - 08:42:58
مدیرکل هماهنگی و امور اقتصادی استاندای لرستان گفت: بررسی عملکرد یکساله دولت سیزدهم در استان نشان می دهد که اقدامات قابل قبولی در این مدت انجام شده و در بخش های مختلف شاهد رشد چشمگیر اعتبارات و کارهای عمرانی هستیم.

به گزارش گریت نیوز و به نقل از ایرنا " علی‌اصغر صفری‌راد" پنجشنبه شب در نشست فصلی اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان لرستان با بیان اینکه در حوزه تسهیلات ارزان قیمت برای اولین بار رشد 110 درصدی اعتبارات تبصره 18 را در استان شاهد بودیم اظهار داشت: در سفر رییس جمهور به استان لرستان 17 هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافت که تاکنون 3 هزار میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی با اشاره به شروع به کار منطقه ویژه اقتصادی در خرم‌آباد گفت: در حوزه اقتصادی مجوز ایجاد 2 منطقه ویژه اقتصادی خرم‌آباد و بروجرد برای لرستان صادر شد.

مدیرکل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه در سال گذشته 123 هزار تن گندم ذخیره شد بود اما سرانه مصرف ما 320 هزار تن بود و ما 200 هزار تن گندم وارد کردیم، ادامه داد: با وجود کم بارشی، در سال جاری 270 هزار تن گندم تحویل سیلوها شد که نسبت به سال گذشته 123 صددرصد رشد داشت.

صفری‌راد اضافه کرد: در تامین و ذخایر کالاهای استراتژیک با وجود اینکه در حوزه تولید مشکلاتی وجود داشت برای اولین بار 2 هزار و 300 تن مرغ ذخیره و قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز در استان مدیریت شد.

مدیرکل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری لرستان راه‌اندازی کارخانه خمیرمایه دورود بعد از 10 سال تعطیلی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حل مشکلات واحدهای صنعتی راکد برشمرد و گفت: با آغاز فرایند تولید در این کارخانه برای 100 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در حل مشکلات واحدهای صنعتی راکد لرستان به رفع مشکلات سامان کاشی و اعطای 50 میلیارد تومان از اعتبارات تبصره 18 به این واحد تولیدی اظهار داشت: رفع مشکلات نساجی بروجرد و افزایش تولید و اشتغال این واحد تاثیرگذار به میزان 2 هزار نفر از دیگر فعالیت‌های حوزه اقتصادی استانداری لرستان است.

صفری‌راد با اشاره به اینکه برای اولین بار یک استاندار بومی و مکتبی در لرستان فعالیت خود را به شکل جهادی انجام می‌دهد، ادامه داد: تمام نیروهای انقلابی در راستای حمایت از دولت سیزدهم، استاندار و مجموعه ارشد استان به دنبال هم‌افزایی و همگرایی در جهت تحقق اهداف دولت انقلابی باشند.

انتهای پیام/

http://gritnews.ir/fa/News/6119/کارنامه-یک‌ساله-دولت-در-استان-قابل-دفاع-است
بستن   چاپ