نماینده ولی فقیه در لرستان:
اغتشاشگران ماهیت حقیقی خود را نشان دادند
چهارشنبه 6 مهر 1401 - 19:50:52
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: اغتشاشگران با انجام خرابکاری و آسیب به مردم و بیت‌المال در روزهای اخیر، ماهیت حقیقی خود را نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری گریت نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز چهارشنبه در دیدار با عشایر استان با اشاره به تسلیم‌ناپذیر بودن نظام جمهوری اسلامی در مقابل زورگویان عالم بیان کرد: به هر میزان که به احکام دین و قرآن پایبند باشیم به همان اندازه سربلند و سرافراز هستیم.

وی با اشاره به توهین اغتشاشگران و آشوبگران به مساجد، قرآن و حجاب زنان محجبه گفت: ما شرافت خود را از احکام اسلامی داریم و اغتشاشگران ماهیت حقیقی خود را در روزهای اخیر نشان دادند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه اغتشاشگران نشان دادند با اسلام و قرآن مشکل‌ دارند، تصریح کرد: این‌ افراد قصد دارند ما را از این آرمان‌ها و احکام جدا کنند اما ملت ایران هوشیار است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اینکه زن مسلمان در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و حضور دارد، اظهار داشت: دختران عشایر بانجابت و باشرافت تحصیلات عالی دارند و منشا خدمات هستند درحالی‌که اغتشاشگران به‌دنبال بازگرداندن زنان به دوران جاهلیت هستند و عشایر نیز به‌عنوان یک سد آهنین در مقابل این‌ها ایستاده‌اند.

وی افزود: جوانان انقلابی اغتشاشگران را محکوم و احساس تکلیف کردند بنابراین در شهرهای مختلف به میدان آمدند و در مقابل آشوبگران ایستادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی همچنین با بیان اینکه نام عشایر یادآور اوصافی همچون تدین، شجاعت، انقلابی‌گری، محب اهل‌بیت بودن، مدافع ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و مهمان‌نواز بودن است، اضافه کرد: تعصب در حفاظت از آرمان‌ و ارزش‌های اسلامی و دینی از خصوصیات بارز عشایر به‌ویژه عشایر لرستان است.

وی ادامه داد: عشایر ارتباط عمیقی با امام راحل داشتند و پس‌ از آن، این ارتباط را با مقام معظم رهبری ادامه دارد چراکه وجود این قشر مالامال از عشق و محبت به امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه هر خانه عشایری یک کانون اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: عشایر نقش مهمی در تولید دارند، قانع، کم‌توقع و کمربند حفاظت از نظام جمهوری اسلامی هستند به نحوی که همکاری در کنار انقلابیون از دیرباز در میان عشایر بوده و تقدیم 11 هزار شهید، صدها جانباز و ایثارگر در کشور و یکهزار شهید عشایر از لرستان گواه بر وفاداری این مردم متدین و انقلابی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه خانه‌های عشایر محلی امن برای روحانیون مبارز انقلابی قبل از انقلاب بوده است، تصریح کرد: بین روحانیون و عشایر پیوند مستحکمی برقرار بوده است تا جایی که در سال 1342جمعی از عشایر حفاظت از بیت امام راحل را به‌عهده داشتند و با سلاح‌های خود از منزل امام (ره) حفاظت می‌کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه دستگاه‌ها وظایفی در قبال عشایر دارند، بیان کرد: 6 هزار و 544 شهید لرستان و یک هزار شهید عشایر استان در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب به شهادت رسیده‌اند که باید برای محرومیت زدایی از این قشر اقدام جدی شود.

وی با اشاره به ضرورت مستندسازی ایثارگری های عشایر استان در دفاع مقدس تاکید کرد: کم‌کاری در حق جامعه عشایری پذیرفته نیست بنابراین افرادی که از تعهد کافی، توانایی، دانایی و تدبیر لازم برخوردار هستند باید در امور عشایر به‌کار گرفته شوند تا بتوانند بهترین خدمات را به آنها ارائه دهند.

انتهای پیام/

http://gritnews.ir/fa/News/6110/اغتشاشگران-ماهیت-حقیقی-خود-را-نشان-دادند
بستن   چاپ