معاون وزیر جهادکشاورزی:
خسارت 9هزار و 700میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی
جمعه 21 مرداد 1401 - 09:57:31
معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی گفت: خسارت ناشی از سیل اخیر به بخش کشاورزی 18استان کشور در مجموع 9هزار و700میلیارد تومان برآورد شده است.

 به گزارش‌گریت نیوز و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی لرستان، "فریبرز عباسی" پس از بازدید از مناطق سیل زده الیگودرز  اظهار کرد: خسارت‌های زیادی به بخش کشاورزی دراثر سیل اخیر به زیرساخت های بخش های کشاورزی؛ ایستگاه های پمپاژ ، کانال های آبرسانی ولوله های انتقال آب وارد شده است.

وی افزود: طبق بررسی و ارزیابی های انجام شده خسارت سیل با درجات مختلف از 10 تا100 درصد در مناطق محتلف کشور گزارش شده است.
معاون آب وخاک وزارت جهاد کشاورزی در پایان گفت: با توجه به اینکه درآمد مردم از بخش کشاورزی تامین می شود در اولین فرصت بخشی از کارهای ضروری با فوریت انجام و از طریق ستاد مدیریت بحران خسارات جبران و پرداخت می شود.

برآورد خسارت سیل اخیر به زیرساخت های بخش کشاورزی استان لرستان یکهزار و 500 میلیارد تومان برآورد شده است.

این خسارات در حوزه امور عشایر، شیلات، منابع طبیعی، اموردام، زراعت ، باغبانی، همچنین خسارت های زیر ساخت های کشاورزی از جمله تخریب 100کیلومتر جاده بین مزارع، سبزی کاری و دیگر کشت ها بوده است.

بیشترین خسارت سیل به مزارع پرورش ماهی الیگودرز بوده به نحوی که از مجموع 112 مزرعه در این شهرستان 54 واحد آسیب جدی دید که برآورد خسارت این تعداد کاهش یکهزار تنی تولید و ضرر 100 میلیارد تومانی بوده است.

انتهای پیام/

http://gritnews.ir/fa/News/5850/خسارت-9هزار-و-700میلیارد-تومانی-سیل-به-بخش-کشاورزی
بستن   چاپ